Magyar Népmese Napját egy teljes héten át ünnepelte az alsó tagozat szeptember 25-29-ig. Számos foglalkozás közül választhattak a gyerekek tanítóik irányításával:
v  megtanultak mesét szőni mesekártyák segítségével
v  meseolvasással átélték a mesemondó szerepét
v  mesedramatizálással készültek a 3., 4. évfolyamos gyerekek kisebb társaiknak
v  interaktív mesélésben vettek részt az 1.évfolyamos gyerekek
v  egy napra mesehőssé válhattak, magyar népmesékben előforduló kedvenc meseszereplőnek öltözve
v  mesés őrjegyeket készítettek az iskolai könyvtár számára
v  magyar népmeséhez illő alkotásokkal díszítették a folyosókat
A gyerekek nemcsak egymás meséit hallgatták nagy örömmel, hanem mesét hallhattak Pomázi Imréné igazgató nénitől, Simon Zsuzsika nyugdíjas tanító nénitől, Szebenyiné Barna Éva óvó nénitől is.
Igazi mesevilágban érezhették magukat a gyerekek. Felelevenedtek a már ismert népmesék, melyek mellé újabbakkal is megismerkedhettek, és szárnyalhatott a fantáziájuk az általuk kitalált mesékkel.  Kézműves alkotásaikkal kreativitásuk is teret nyert. A mesehőssé való beöltözés felejthetetlen élményt nyújtott a jelmez viselőjének és környezetének egyaránt.  Az iskolai könyvtárban a gyerekek örömmel használhatják az új népmesés őrjegyeket. Ennek a hétnek az élménydús napjai és varázslatos hangulata még sokáig elkíséri a gyerekeket.
Köszönjük a kollégák munkáját, mellyel hozzájárultak a mesés hét sikeres létrejöttéhez.
Szervezők: Csőkéné Ali Marianna, Tősér Mária
Ezekről a napokról a fotók tovább mesélnek.