2023. április 24-én újabb  Bázisintézményi programot szerveztünk, melynek címe: Föld napja- témanap az alsó tagozatban - A tervezéstől, az előkészületeken át, a megvalósításig.
A programot a Tavaszi Pedagógiai Napok keretében jelenléti formában valósítottuk meg. Jó gyakorlatunk az Ökoiskolai munkánkból adódóan a tanulók tanórai és nem tanórai jellegű környezet- és természetvédelmi nevelésének módszereinek bemutatásával kívánt  ötleteket adni az érdeklődőknek. A program keretén belül egy kiemelt zöld jeles napunk, a Föld napja, mint témanap került bemutatásra. A hozzánk ellátogató kollégáknak bemutattuk, hogy hagyományainknak megfelelően milyen iskolai program keretében ünnepeljük e napot alsó tagozaton, a tanulóink milyen érdekes, változatos, játékos feladatok megoldásával kerülhetnek közelebb a természethez. Előadásunkat egy műhelymunkával zártuk, ahol a résztvevőkkel elkészítettünk a témával kapcsolatban egy munkadarabot. Jó hangulatú,  eredményes szakmai konzultáció, tapasztalatcsere valósult meg.
Hamar Boglárka
munkaközösség-vezető