Április 12-én – immár hagyományosnak mondható – költészet napi rendezvényünket tartottuk meg iskolánkban. Az iskolarádiós megemlékezésen a 6.b osztály összeállítását hallgattuk meg Eperjesiné Palásti Piroska tanárnő összefogásával.
Az idén a Petőfi-év és a költészet napját összefűzve az ötödik évfolyamosoknak kedveskedtünk előadással.
Dr. Szűcsné Fehér Csilla munkaközösség-vezető meghívására Utasi Hajnalka költőnő látogatott el ismét iskolánkba, aki magával ragadó módon adott betekintést Petőfi Sándor életébe, s verseivel fűszerezve kalauzolta a tanulókat a költészet rejtelmeibe. A tanulók az előadást csoportmunkával zárták, ahol rejtvényt, kirakót, játékos feladatokat kellett megoldaniuk.
A 7. évfolyamosok Petőfi-tablót készítettek az aulában, melyeket Petőfi-versekhez készített tanulói illusztrációkkal vettünk körbe. A rajzpályázat kiírása Tősér Mária könyvtáros-tanár ötlete alapján valósult meg.
Köszönjük a szervezők és a tanulók munkáját.