Március 31-én pénteken egészségnapot tartottunk iskolánkban. A felső tagozatos diákok osztályfőnöki órán különböző témákkal találkozhattak. Az 5. évfolyamos tanulók gyógyteákat készítettek, megismerkedhettek a gyógyteák készítésének módjával, hasznosságával. A 6. osztályosok gyümölcsökből és zöldségekből salátákat állítottak össze, melyek igen jól sikerültek a diákok szorgos kezeinek köszönhetően. A 7. évfolyam mentálhigiénés előadást, a 8. évfolyam a drogok káros hatásairól előadást hallgatott meg.  Köszönjük Lőrincz Linda és Farkasné Oláh Éva védőnők aktív közreműködését a programban, akik előadást tartottak a gyerekeknek.
Szervező: Molnár Anita, fotós: Hajnal Anikó

A program délután is folytatódott az alsó évfolyamosoknak.
Az 1. évfolyamon a Fognyűvő Manócska című mese meghallgatása után különböző feladatokon keresztül beszélgettek a tanulók a helyes fogápolásról és annak fontosságáról.  A 2. évfolyamosok a mozgás fontosságát hangsúlyozva az udvaron kialakított KRESZ-pályán rollerrel és kerékpárral ismerkedtek a közlekedési szabályokkal, illetve ügyességi feladatokat végeztek. A harmadik osztályosok Egészséges táplálkozásszínes ételeink címmel gyümölcssalátákat és turmixokat készítettek és fogyasztottak el, továbbá fontos információkhoz jutottak a különböző színű gyümölcsök és zöldségek szervezetünkre gyakorolt hatásáról. A 4. évfolyamon a méz táplálkozásunkban betöltött fontos szerepéről hallhattak, oldhattak meg feladatoka, illetve egy rövid kisfilmet nézhettek meg a gyerekek A méhecskék csodálatos világa címmel.
Szervező: Bathóné Szaniszló Rita

A gyerekek nagyon jól érezték magukat, sok új információval gazdagodtak. Igazán nagyon hasznosan és jókedvűen telt a nap.
Képek a fotóalbumban: http://piwigo.gyakorlo-jaszbereny.edu.hu/index.php?/category/193