„Jövő Tudósai” – ABAS Városi Matematikaverseny

A koronavírus járvány miatt kimaradt három év után 2023. március 29-én a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium reál munkaközössége Guba Ferenc tanár úr vezetésével ismételten megrendezte a város 5-8. évfolyamos diákjai számára „A JÖVŐ TUDÓSAI” – ABAS Városi Matematikaversenyt, melynek szponzora e tanévben is az InterJNet Számítástechnikai Kft. volt
A megoldandó feladatsorokat ezúttal Nyitrainé Tajti Edit, gimnáziumunk matematikatanára állította össze, de jelenlétével megtisztelte a versenyt Zoltán Attila is, aki versenyfeladatok összeállításával korábban évtizedeken keresztül hozzájárult a verseny eredményességéhez.
Iskolánként, évfolyamonként 2-2 fő nevezett, a versenyidő: 5-6. évfolyamon 45 perc, 7-8. évfolyamon 60 perc volt.
Amíg a tanulók a feladatokat oldották, a diákokat kísérő matematika szakos tanárok iskolánk reál munkaközösség-vezetőjének, Móczó Erikának az előadását hallgatva matematikai módszertárukat gazdagíthatták, majd a versenyidő letelte után a már jól bevált gyakorlatnak megfelelően részt vettek a feladatok javításában, így az eredményhirdetésre is sor került a verseny napján.
Szeretettel gratulálok a versenyben kimagaslóan teljesítő diákoknak, köszönöm a kollégák részvételét, s a lelkes felkészítő munkát.
                            Pomázi Imréné, intézményvezető

További képek: http://piwigo.gyakorlo-jaszbereny.edu.hu/index.php?/category/195