2023. március 28-án rendeztük meg a KocKaland iskolai verseny 2. fordulóját a 3. osztályos tanulók részvételével. Mint az első fordulóban, most is 19 csapat mérte össze tudását. A közel 60 tanuló a logikus gondolkodást igénylő feladatokat oldott meg másfél óra alatt. Pomázi Imréné intézményvezető köszöntőjében kiemelte, hogy a verseny éppen a március 27-31. között nyolcadik alkalommal megszervezett Digitális Témahét idejére esik. Ebben az évben kiemelt témák, többek között, a technológia eszközei és alkalmazásai, az algoritmikus gondolkodás és programozás mint az alkotás eszközei. „A Témahét egyik célja a digitális pedagógia elterjesztése, alkalmazásának elmélyítése annak érdekében, hogy a digitális kompetenciát alkotó készségek, képességek fejlesztése minden tantárgyban megvalósuljon.” A tanulók matematikai, szövegértési, problémamegoldó, logikus gondolkodást igénylő feladatokkal találkoztak, amelyek témái a múlt héten tartott Happy-héthez, és a víz világnapjához is kapcsolódtak.
A már ismert CodyColor játék volt az első állomás, amelynek pályája a folyosón lett kialakítva. A feladat megoldása után a csapatok 4 tanteremben szétosztva folytatták a versenyt. Virágokat locsoltak, fát ültettek, a víz körforgásának rajzát rakták össze, tavaszi virágcsokrot készítettek, az üdítőital átlagos cukortartalmát számolták ki, miközben labirintuson kellett átjutniuk, színkódolásos feladatot oldottak meg, robotpályát terveztek, sőt még a tanteremből is csak egy kódolásos feladat sikeres megoldása után jutottak ki. A folyosón várta őket egy utolsó próba: zászlójelekkel üzentek a folyosó másik végében álló csapattársuknak.
Vidám hangulatú délutánt töltöttek el a gyerekek, és igen sikereset is, amit az elért magas pontszámok bizonyítanak.
Köszönjük a program megálmodóinak és szervezőinek a munkáját: Madarász Krisztina és Péter Beáta tanítóknak.
A 2. forduló eredményei: