A 7. b osztály tanulóinak gyárlátogatása
Az iskola pályaorientációs napján osztályunk az Electrolux porszívógyárába látogatott. Amikor megérkeztünk, a biztonságunk érdekében egy láthatósági mellényt és belépőkártyát kaptunk. Ezek után elvezettek minket a fogadóterembe, ahol süteményekkel és üdítőkkel kínáltak minket. A gyár két mérnöke beszélt nekünk a gyárról. Majd az osztályunkat kettő csoportba osztották, és elindultunk a gyár felfedezésére. Az osztály egyik fele először a szalagokhoz indult, ahol bemutatták a porszívógyártás készítésének fázisait. Mikor ezzel végeztünk, felmentünk a galériára, ahol felülről is megnézhettük az üzemet. Ez alatt az osztály másik fele a csomagoló és címkéző robotokhoz indult, majd ők is megnézhették a szalagmunkát. Közben sok kérdést tettünk fel, amikre a csoportvezető készségesen válaszolt. Amikor mindannyian végeztünk, visszatértünk a fogadóterembe, ahol még lehetőségünk volt további kérdéseket feltenni. A csoportvezetők a látogatás végén visszakísértek minket a portához. A láthatósági mellényeket nagy örömünkre meg is tarthattuk.
Nagyon tetszett mindenkinek a gyárlátogatás, sok mindent megtudhattunk a gyártási folyamatról és sok élménnyel, tapasztalattal gazdagodtunk.
Köszönjük a lehetőséget, hogy betekintést nyerhettünk a gyár mindennapi életébe.
Eperjesiné Palásti Piroska osztályfőnök