„Paul Valéry: Oszlopok éneke…..

Az időn átkelünk
s tündöklő termetünk
mondhatatlan nyomában
mondák kelnek csodásan….”
A jászfelsőszentgyörgyi József Attila Művelődési Házban rendezték meg 2018. március 24-én a Fiatal Jászsági Értelmiségiek Konferenciáját. A konferencia elnöki tisztét Nagy András, az LVG nyugalmazott igazgatója töltötte be. A zsűri elnöke Dr. Molnár Sándor intézetigazgató, tanszékvezető egyetemi tanár. Tagjai: Dr. Hargitay Zoltán orvos, Nagy András nyugalmazott gimnáziumi igazgató, Dr. Turjányi Sándor nyugalmazott adjunktus.
A rendezvényt Pócs János, a Jászság országgyűlési képviselője nyitotta meg. Gimnáziumunkat Pozsonyi Ivett 12. a osztályos tanuló és dr. Zrupkóné Pernyész Lívia tanárnő képviselték. Ivett prezentációjában a Szent István Sport Általános Iskola és Gimnáziumban megvalósuló Európai Nagykövetiskola programot mutatta be, és a januári brüsszeli utazásukról tartott élménybeszámolót.
A konferencia célkitűzése, hogy bemutassa, mivel foglalkozik kistérségünk ifjúsága. S hogyan és mivel igyekszik a XXI. század elején jobbá és szebbé tenni a Jászságot, Magyarországot, Európát s a Földünket.