A Költészet napja alkalmából (április 12-én) a Főnixben a 12. osztály az érettségire való felkészülés jegyében Hobo József Attila verseit bemutató előadásán vett részt.
„Mindig kisajátítottam József Attila verseit, úgy éreztem, sorai rólam szólnak. Ez az előadás nagyobb alázattal készült, a Költőt szeretné bemutatni” – nyilatkozta 2005 táján Földes László (Hobo). „József Attila műveit úgy olvasom, mint a szent könyveket, és néha, mintha a saját gondolataimat látnám leírva. Az előadással az volt a célom, hogy bevonjam és továbbgondolkodásra késztessem a nézőt” - szuggesztív személyiségével elérte célját. olyan műveket hallhattunk, melyeket nem, vagy alig ismertünk. A költő formabűvész tehetsége, leplezetlen őszintesége és az ember összetett, sokoldalú személyisége került előtérbe.