Az egri Eszterházy Károly Egyetem 2016 őszén hirdette meg gyakorlóiskolái diákjainak a „Szabadon, mint a madár” című rajzpályázatot, ahová az '56-os forradalom, illetve ezzel kapcsolatosan a szabadság, a szárnyalás, repülés témájában várták az alkotásokat. A jászberényi Szent István Sport Általános Iskola és Gimnázium tanulóinak munkájából közel ötven kép került postázásra, melynek felét a szakmai zsűri kiállításra érdemesnek tartotta. A campusok közötti együttműködés jegyében 2017. február 3-án az EKE első emeleti galériáján került megrendezésre a kiállításmegnyitó, ahová iskolánkból 27 tanuló kapott meghívást. A gyerekek és két pedagógus, Kugler Erika és Parti-Tóth Orsolya izgalommal, ugyanakkor büszkén keltek útra, hogy részt vegyenek az eseményen.
A megnyitón Sándor József, az EKE Gyakorlóiskola igazgatója hangsúlyozta, hogy fontosnak tartják a földrajzi távolságok ellenére a kapcsolat fenntartását és erősítését a képzőhelyek között. Ennek érdekében több versenyt is hirdettek már a tanév folyamán, ezeknek egyike volt ez a rajzpályázat, amelyre a kiválasztott alkotásokat vándorkiállítás formájában Eger mellett Sárospatakon és Jászberényben is be kívánják mutatni.
A megnyitón való részvétel a gyermekek számára nagy élmény volt, a megtekintett munkák mellett a Líceum szépsége is elbűvölte őket.

A pályamunkákat korcsoportonként értékelte is a zsűri, Jászberényből a következő tanulók értek el helyezést, és részesültek tárgyjutalomban:
5-6. osztályos korcsoport:
1. hely: Gáspár Gréta 5.c
2. hely: Molnár Gábor 5.b
3. hely: Béres Máté 6.c
7-8. osztályos korcsoport:
1. hely: Ágnélli Zsófia 7.a
A kiállított pályamunkák alkotóinak felkészítő tanárai: Bartos Kinga, Kugler Erika, Halápi Nikoletta, Parti-Tóth Orsolya, Mizseiné Bencze Nóra, Rimaszombatiné Molnár Erika, Doboss Eszter.
Eger
Sárospatak

A fotókat készítette Kugler Erika tanárnő: